Jak poprawić jędrność skóry?

skóra

Elastyczna skóra to marzenie każdej kobiety, jednak z biegiem czasu dochodzi do tego, że i ona traci swoją jędrność. Niestety jest to typowy objaw starzenia u większości pań. Na skórze pojawiają się zmarszczki. Wpływ na to kiedy pojawią się pierwsze symptomy starzenia skóry mają nie tylko przyzwyczajenia żywieniowe, ale również nieodpowiednia pielęgnacja, czy wpływ środowiska. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym można cofnąć starzenie się skóry, dzięki czemu kobieta może cieszyć się długo młodym wyglądem.

Co jest powodem utraty jędrności skóry?

Choć każda kobieta zdaje sobie sprawę z faktu, że jej skóra prędzej czy później się zestarzeje, niewiele z nich zdaje sobie sprawę z faktu, co może pogorszyć ten stan. Biologiczne starzenie skóry może rozpocząć się już w wieku 25 lat, kiedy zmniejsza się aktywność komórek organizmu, a także zmniejsza się odporność na pojawiający się w życiu stres. Co to oznacza w praktyce? Skóra robi się cieńsza i szarawa, a dodatkowo traci jędrność. Najlepiej widać to na owalu twarzy, który zaczyna wyglądać inaczej. Największe zmiany, jakie zachodzą względem skóry można dostrzec na szyi, dekolcie, policzkach, czole i zewnętrznej stronie dłoni.

Na skórę może także wpływać nasz układ hormonalny. Widać to szczególnie w czasie menopauzy. W momencie kiedy zostanie zahamowana produkcja estrogenu, również kolagen i kwas hialuronowy zacznie pojawiać się w mniejszych ilościach. Jednak to nie wszystko. Destrukcji ulegnie także regeneracja kreatynocytów, które budują naskórek. Jak zatem radzić sobie z problemem? Choć istnieje wiele sposobów, większość pań wybiera zabiegi w salonach kosmetycznych. Specjalistki posiadają bowiem urządzenie do poprawy elastyczności skóry, dzięki któremu już po kilku zabiegach widać znaczną poprawę. Czy jest to jednak jedyny sposób na to, aby odzyskać jędrność skóry i młody wygląd? Czy można zastosować mniej inwazyjne metody? Okazuje się, że tak. Należy rozpocząć od prawidłowej diety, która wspomoże wspomniane zabiegi w walce o piękną i jędrną skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close