Na jakie urządzenia zwrócić uwagę, wyposażając salon urody?

medycynya estetyczna

Odpowiednie wyposażenie salonu urody to niekiedy klucz do sukcesu. Umiejętnie dobrany sprzęt, a także meble i dodatki mogą sprawić, że klienci nie tylko chętnie będą wchodzić do Twojego miejsca pracy, ale także poddawać się zabiegom. Co więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba, z pewnością chętnie do niego wrócą. Na jakie urządzenia i meble powinnaś zatem zwrócić uwagę?

Co powinno znaleźć się w szanowanym salonie urody?

Fotele kosmetyczne, leżanka, kanapy i stoliki dla oczekujących klientów to podstawa, jaka powinna znaleźć się w każdym salonie urody. Jeżeli do tego wszystkiego dobierzesz przyjazne, jasne kolory, stworzysz we wnętrzu niepowtarzalną atmosferę. Pamiętaj również o tym, że wielkość lokalu, w którym będzie znajdował się Twój salon, nie jest bez znaczenia. Im większy, tym łatwiej będzie Ci go urządzić — stworzyć nie tylko strefę do zabiegów, ale także przyjazną poczekalnię. Minimum lokalowe, w którym można urządzić dobrze wyposażony salon kosmetyczny to 50 metrów.

Jeżeli chcesz, aby klient czuł się u Ciebie komfortowo, powinnaś zadbać o to, aby w salonie wydzielić kilka stref — osobną na zabiegi na twarzy, osoby na zabiegi dla ciała, osobny kącik dla linergistki itd. Tylko tak podzielona przestrzeń sprawi, że każdy — nie tylko klient, ale także pracownik, będzie czuł się swobodnie na wyznaczonej dla siebie przestrzeni. Osoby, które od wielu lat prowadzą salony urody twierdzą, że powinno się tak zaaranżować przestrzeń, aby każdy jej metr zarabiał na siebie. Oznacza to, że nie można zagracać salony zbędnymi meblami, które będą ograniczały swobodę poruszania się po nim. Pamiętaj zatem, aby meble i sprzęt, który wybierzesz do salonu były nie tylko spójne, ale również dopracowane w 100 %. Tylko wtedy będziesz mogła mieć pewność, że idealnie połączysz funkcjonalność z walorami estetycznymi. Tylko odpowiednie połączenie sprzętu z ciekawym wystrojem wnętrza podkreśli Twój profesjonalizm, a także to, że chcesz zadbać o komfort klienta, zarówno podczas zabiegu, jak i w momencie, kiedy na niego oczekuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close